Od niedawna w naszej ofercie
Kołyska Newtona - pałąk
Kołyska Newtona - pałąk
99,00 zł
szt.
Carcassonne Big Box
Carcassonne Big Box
249,00 zł 199,00 zł
szt.
Moja babcia kocha Chopina
Moja babcia kocha Chopina
26,90 zł
egz.
Ortografia na wesoło
Ortografia na wesoło
32,00 zł
szt.
Kodowanka - ulubione bajki
Kodowanka - ulubione bajki
39,00 zł
szt.
Lama Express
Lama Express
86,00 zł
szt.
Hollow Pyraminx. Ażurowa piramida
Hollow Pyraminx. Ażurowa piramida
69,00 zł
szt.
info
tel. 71 361 27 41

do księgarni stacjonarnej zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9–18

53-149 Wrocław, ul. Racławicka 11/1B

e-mail: sklep@matmaigry.pl

pełne dane adresowe: Kontakt i Lokalizacja

informacje o wysyłce: Dostawa i Płatności

lista gier dostępnych w wypożyczalni

W sobotę 22 stycznia zapraszamy do księgarni w godzinach od 10 do 15.

Humanitarium

 

Ze względu na zawieszenie działalności Humanitarium nasze stoisko jest nieczynne. Zapraszamy ponownie po przerwie spowodowanej reorganizacją Humanitarium.

 

Od 2013 roku prowadzimy stoisko na terenie parku rozrywki edukacyjnej Centrum Nauki Humanitarium na Praczach Odrzańskich przy ulicy Stabłowickiej 147A (obok Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii – dawniej Centrum Badań EIT+). Oprócz stałej oferty zabawek edukacyjnych, gier planszowych, puzzli płaskich i przestrzennych czy klocków konstrukcyjnych, proponujemy także pomoce dydaktyczne, modele, zabawki i książki popularnonaukowe związane z aktualną ekspozycją oraz pamiątki z pobytu w Humanitarium.

Niewielkie rozmiary naszego stoiska w Humanitarium powodują, że dostępne są tutaj tylko wybrane produkty z bogatej oferty księgarni stacjonarnej i sklepu internetowego.

 

 

Aktualna ekspozycja dotyczy przede wszystkim zmysłu wzroku oraz rozmaitych zjawisk optycznych, np. rozszczepienia światła i pochłaniania barw, ale tłumaczy także inne zagadnienia z fizyki, np. ciśnienie hydrostatyczne, ruch laminarny i turbulentny, prawo zachowania pędu. Na wystawie można znaleźć odpowiedzi na pytania, które nurtują wszystkich od najmłodszych lat, m.in.: jak powstaje światło, jak powstaje obraz w naszym oku, skąd bierze się tęcza i dlaczego niebo jest niebieskie. W specjalnym labiryncie prezentowane są najciekawsze złudzenia optyczne. Poza tym na wystawie można (o dziwo!) światła posłuchać, zagrać na harfie optycznej oraz polatać na miotle nad Ostrowem Tumskim. Przed wejściem na wystawę gości wita ogromny kran, z którego leje się woda. Niby nic, jednak ten kran nie jest do niczego podłączony.

 

 

 

Na wystawie każdy (niezależnie od wieku i zainteresowań) znajdzie coś pasjonującego, bo stanowi ona połączenie rozrywki z edukacją, fizyki ze sztuką oraz historii z nowoczesnością.

 

 

Oprócz wystawy Humanitarium zaprasza na warsztaty naukowe dla różnych grup wiekowych oraz na przyjęcia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych. Na miejscu działa kawiarenka oferujący zwiedzającym i ich opiekunom zimne i gorące napoje, wyśmienite ciasta, słodkie desery i ciepłe przekąski.

Na zakończenie zwiedzania proponujemy zakup pamiątek z pobytu w Humanitarium. W przypadku chęci zakupu większej liczby pamiątek (powyżej 10 szt. z jednego wzoru) prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

 

 

Zapraszamy do odwiedzania naszego stoiska od poniedziałku do piątku w godzinach 9–16:30, a w soboty i w niedziele od 11 do 18.

tu mapka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl