Promocje

Abecadło Abecadło 55,00 zł 67,00 zł

Klocki naturalne Klocki naturalne 98,00 zł 149,00 zł


Quadro Color Quadro Color 33,00 zł 39,00 zł


Ubongo Ubongo 89,00 zł 98,00 zł

Statystyki

Produktów:
1197
Kategorii:
177
Nowości:
10
Promocje:
6

Serie wydawnicze

abc origami

seria Wydawnictwa bis

seria abc origami

Seria poradników dla pasjonatów origami, zawierająca pomysły i instrukcje do wykonania ok. 20–30 modeli powiązanych wspólnym tematem albo podobną techniką konstrukcji. Przejrzyste diagramy są czytelne nawet dla początkujących adeptów tej sztuki, a model finalny jest zawsze sfotografowany w wersji kolorowej i w dużej skali.

zobacz książki tej serii


 

Biblioteczka olimpijczyka

seria Oficyny Wydawniczej Tutor

Biblioteczka olimpijczyka

W tej serii ukazują się zbiory zadań przygotowujące do różnych konkursów matematycznych oraz monograficzne eseje dotyczące wybranego zagadnienia wykraczającego poza program nauczania szkolnego, pozwalające uczniowi samodzielnie poszerzyć wiedzę i umiejętności. Zadania w zbiorach odbiegają od szkolnych standardów. Mają podwyższony, ale ujednolicony stopień trudności. Ich zakres sięga od łamigłówek dla uczniów szkół podstawowych, przez zadania dla kółek matematycznych w różnych typach szkół, aż po zadania na poziomie olimpiady gimnazjalnej, licealnej i międzynarodowej.

zobacz książki tej serii


 

Biblioteczka Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej

seria Wydawnictwa Szkolnego Omega

Biblioteczka Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej

W tej serii ukazują się przeważnie zbiory zadań dotyczących rozmaitych zagadnień matematycznych wykraczających często poza program nauczania szkolnego, adresowane do uczestników olimpiad matematycznych (gimnazjalnej i licealnej) lub do szerokiego grona miłośników matematyki. Zdarzają się także monograficzne ujęcia wybranego tematu z pogranicza matematyki i innej dziedziny wiedzy lub życia codziennego.

zobacz książki tej serii


 

Co to jest?

seria Wydawnictwa ARKADY

seria Co to jest?

Seria ta wprowadza dzieci w świat nauki poprzez zabawę i proste eksperymenty, dzięki którym mogą łatwiej zrozumieć zjawiska zachodzące w otaczającym świecie i zaobserwować ich zastosowanie w życiu codziennym. Proponowane doświadczenia obudzą w dziecku ciekawość świata i przemienią je w prawdziwego odkrywcę.

zobacz książki tej serii


 

Łamigłówki

seria Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego

seria Łamigłówki

Seria została opracowana z myślą o miłośnikach rozrywek umysłowych i matematyki rekreacyjnej. Wiele zagadek ma żartobliwy charakter i nadaje się na spotkania towarzyskie. Trudniejsze oznaczono gwiazdkami. Każdy, kto potrafi je rozwiązać, może aspirować do członkostwa w międzynarodowym klubie Mensa zrzeszającym osoby o ilorazie inteligencji powyżej 148. Poszczególne książki rozwijają umiejętności rachunkowe, geometryczne i logiczne. Mogą być źródłem ciekawych zadań na lekcje i kółka matematyczne.

zobacz książki tej serii


 

Łamigłówki mądrej główki

seria Wydawnictwa Siedmioróg

oryginalny tytuł Les petits cahiers

seria Łamigłówki mądrej główki

Na serię składa się kilka zeszytów-wypełnianek z zagadkami logicznymi przeznaczonymi dla najmłodszych uczniów (z klas I–III i IV–VI szkoły podstawowej). Wyrabiają one umiejętności ważne na tym etapie rozwoju dziecka – początkowo jest to skupianie uwagi, dostrzegania podobieństw i prawidłowości oraz proste umiejętności rachunkowe, potem większy nacisk kładziony jest na czytanie ze zrozumieniem, analizowanie sytuacji i stosunków przestrzennych, planowe prowadzenie obliczeń i wnioskowanie z przesłanek. Każda książka opatrzona jest poradami dla rodziców i nauczycieli. Zadania są ułożone według rosnącego stopnia trudności. Nauczycielom szczególnie pomocny będzie indeks, w którym ćwiczenia pogrupowane są ze względu na pojęcia matematyczne, których dotyczą, i umiejętności, jakie wyrabiają. Zagadki są ciekawe i urozmaicone, a ich rozwiązanie na pewno da maluchom wiele satysfakcji.

zobacz książki tej serii


 

Matematyczne śledztwo

seria Wydawnictwa Zielona Sowa

seria Matematyczne śledztwo

Seria książek, które poprzez wciągające historie kryminalne mają zachęcić dzieci do ćwiczenia i stosowania w praktyce zdolności matematycznych. Każda z książek pełni funkcję gry, w której dziecko rozwiązując intrygujące zadania matematyczne zbliża się do rozwikłania zagadki. Książki te nie mają klasycznej struktury. Czytelnik „skacze” po nich w przód i w tył, zależnie od odpowiedzi udzielonej na poszczególne pytania. Przy prawidłowych rozwiązaniach przechodzi do dalszej części opowieści. W przypadku błędnej odpowiedzi narrator wyjaśni zagadnienie matematyczne, po czym odeśle czytelnika z powrotem do danego zadania.

zobacz książki tej serii


 

Matematyka na szóstkę

seria Wydawnictwa Nowik

seria Matematyka na szóstkę

Zbiory zadań dla klas IV, V i VI szkoły podstawowej oraz dla gimnazjalistów przeznaczone dla uczniów mających ambicje zdobycia oceny bardzo dobrej lub celującej z matematyki oraz zainteresowanych udziałem w różnych konkursach. Zadania można wykorzystać na lekcjach, na zajęciach kółka matematycznego lub do samodzielnej pracy ucznia w domu.

zobacz książki tej serii


 

Matematyka z plusem

seria Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego

seria Matematyka z plusem

To zestaw podręczników i zeszytów ćwiczeń oraz różnorodnych zbiorów zadań stanowiących obudowę programu „Matematyka z plusem”. Są wśród nich zbiory zadań szkolnych, powtórkowych, egzaminacyjnych, kółkowych i konkursowych, a także monograficzne zbiory poświęcone konkretnym działom lub tematom z programu nauczania. Ze wszystkich zbiorów można korzystać niezależnie od programu nauczania realizowanego w danej szkole.

zobacz książki tej serii


 

Matematyka z wesołym Kangurem

seria Wydawnictwa Aksjomat z Torunia

seria Matematyka z wesołym kangurem

Seria zbiorów zadań ze wszystkich polskich edycji konkursu „Kangur Matematyczny” od 1991 roku. Z roku na rok uzupełniane o zestawy z kolejnych lat książki pęcznieją i zwiększają format. Wydawane są od początku w tej samej szacie graficznej i kolorystyce. Od 2012 seria została uzupełniona o zbiór zadań dla uczniów klas II szkół podstawowych – uczestników konkursu „Kangurek”. W roku 2011 z okazji jubileuszowej XX edycji „Kangura Matematycznego” w Polsce komitet organizacyjny przygotował specjalne limitowane wydania zbiorów zadań z lat 1992–2011 we wszystkich kategoriach wiekowych. Od tego czasu zadania z każdej kategorii wydawane są w osobnym zbiorze zadań.

zobacz książki tej serii


 

Miniatury matematyczne dla szkół podstawowych

seria Wydawnictwa Aksjomat z Torunia

seria Miniatury matematyczne dla szkół podstawowych

Niewielkie, kolorowe książeczki ukazujące się co rok z okazji międzynarodowego konkursu „Kangur Matematyczny”. Zawierają zadania i łamigłówki oraz elementarne minieseje, często spoza programu nauczania szkolnego, połączone wspólnym tematem. Ich celem jest rozwinięcie i pogłębienie zainteresowań matematycznych młodszych uczniów lubiących wyzwania intelektualne. Wiele problemów jest tylko zasygnalizowanych, nie zawierają ostatecznych tez, co motywuje do samodzielnego kontynuowania rozważań i stawiania pytań o podobnym charakterze. Książki mogą być wykorzystane przez nauczycieli do indywidualnej pracy z uczniami uzdolnionymi lub samodzielnie przez uczniów, gdyż są napisane prostym językiem bez zbędnych formalizmów. Są też świetną pomocą do pracy na kółku lub obozie matematycznym.

zobacz książki tej serii


 

Miniatury matematyczne dla gimnazjów

seria Wydawnictwa Aksjomat z Torunia

seria Miniatury matematyczne dla gimnazjów

Niewielkie książeczki ukazujące się co rok opracowane z myślą o uczestnikach popularnego międzynarodowego konkursu „Kangur matematyczny”. Zawierają eseje i zadania spoza programu nauczania szkolnego połączone wspólnym tematem. Ich celem jest rozwinięcie i pogłębienie zainteresowań matematycznych uczniów. Mogą być też pomysłem na tematy projektów edukacyjnych, uczniowskich prac badawczych z matematyki, seminariów szkolnych lub obozów naukowych. Twierdzenia występujące w artykułach sformułowano i udowodniono w sposób przystępny, a definicje zilustrowano licznymi przykładami. Wiele problemów jest tylko zasygnalizowanych, co motywuje do samodzielnego kontynuowania rozważań i stawiania pytań o podobnym charakterze. Książki mogą być wykorzystane przez nauczycieli do indywidualnej pracy z uczniami zdolnymi lub samodzielnie przez uczniów, gdyż są napisane prostym językiem bez zbędnych formalizmów.

zobacz książki tej serii


 

Miniatury matematyczne dla szkół ponadgimnazjalnych

seria Wydawnictwa Aksjomat z Torunia

seria Miniatury matematyczne dla szkół ponadgimnazjalnych

Niewielkie książeczki ukazujące się co rok opracowane z myślą o uczestnikach popularnego międzynarodowego konkursu „Kangur Matematyczny”. Zawierają eseje i problemy spoza programu nauczania szkolnego połączone wspólnym tematem. Ich celem jest rozwinięcie i pogłębienie zainteresowań matematycznych uczniów. Wiele problemów jest tylko zasygnalizowanych, co motywuje do samodzielnego kontynuowania rozważań i stawiania pytań o podobnym charakterze. Proponowana tematyka może być punktem wyjścia uczniowskich prac badawczych. Książki mogą być wykorzystane przez nauczycieli do indywidualnej pracy z uczniami zdolnymi lub samodzielnie przez uczniów, gdyż są napisane prostym językiem bez zbędnych formalizmów.

zobacz książki tej serii


 

Naukowe śledztwo

seria Wydawnictwa Zielona Sowa

seria Naukowe śledztwo

To seria książek, które poprzez wciągające historie mają zachęcić dzieci do rozwijania zdolności i zdobywania wiedzy z zakresu przyrody, fizyki i chemii. Każda historia wymaga, aby czytelnik rozwiązywał wiele naukowych i technicznych zagadek umożliwiających przejście do kolejnego wątku. Książki te nie mają klasycznej struktury. Czytelnik „skacze” po nich w przód i w tył, zależnie od odpowiedzi udzielonej na poszczególne pytania. Jeżeli odpowie poprawnie może kontynuować przygodę. Jeśli się pomyli, zostanie wyprowadzony z błędu i otrzyma kolejną szansę. Na końcu książki znajduje się dodatkowa pomoc w postaci słowniczka podstawowych pojęć.

zobacz książki tej serii


 

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

seria Wydawnictwa Szkolnego Omega

seria Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

Seria sprawozdań z kolejnych edycji Olimpiad Matematycznych Gimnazjalistów zawierających informacje o przebiegu zawodów, nazwiska finalistów, analizy wyników oraz zestawy zadań z poszczególnych etapów wraz z rozwiązaniami, a także po dwa krótkie, monograficzne eseje z zadaniami prezentujące ciekawe i przydatne podczas olimpijskich zmagań choć czasem wykraczające poza standardowy program nauczania szkolnego zagadnienia matematyczne.

zobacz książki tej serii


 

Pan Pytajnik

seria Wydawnictwa Nowik

seria Pan Pytajnik

W tej serii ukazują się niewielkie książeczki z łamigłówkami jednego typu (np. kryptarytmami, zadaniami zapałczanymi lub wykorzystującymi kości do gry, monety, klucze albo kamienie domina), a także autorskie zbiory łamigłówek opracowane przez klasyków gatunku.

zobacz książki tej serii


 

Papierowe zabawy

seria Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski

seria Papierowe zabawy

Książeczki aktywności dla najmłodszych dzieci. W każdej znajdują się kolorowanki, naklejki do uzupełniania obrazków, schematy origami i papier do składania prostych modeli, elementy kartonowe do składania modeli pojazdów i inne ciekawostki. Okładki książek stanowią jednocześnie elementy planszy edukacyjnej do nauki zasad ruchu drogowego. Można bawić się na niej używając wykonanych wcześniej modeli pojazdów, a na pastwiskach i w obejściach domów rozmieścić modele zwierząt i roślin.

zobacz książki tej serii


 

Sudoku plus

seria wydawnictwa Pitagoras.pl

seria Sudoku plus

To seria zeszytów prezentujących najbardziej popularne odmiany sudoku. Zbiory z niebieskimi okładkami zawierają najłatwiejsze zadania. W okładkach czerwonych zebrano diagramy o wyższym stopniu trudności przeznaczone dla miłośników łamigłówek w każdym wieku, a książeczki w czarnych okładkach zawierają najtrudniejsze zadania adresowane do tych, którzy nie boją się wyzwań i poważnie myślą o konkursach łamigłówkowych.

zobacz książki tej serii


 

Zadania z konkursów w województwie kujawsko-pomorskim

seria Wydawnictwa Aksjomat z Torunia

seria Zadania z konkursów w województwie kujawsko-pomorskim

Zbiory zadań konkursowych z matematyki dla szkół podstawowych i gimnazjalnych z lat 2000–2012 oraz z fizyki dla gimnazjów z lat 2003–2008 z etapów szkolnych, rejonowych i wojewódzkich. Zawierają wskazówki i szkice rozwiązań oraz zestawy do samodzielnej pracy wraz z odpowiedziami. Zadania nie wykraczają poza obowiązujący program nauczania, mają jednak podwyższony stopień trudności. Ich forma jest urozmaicona (krótkie zadania otwarte, zadania problemowe i testowe wielokrotnego wyboru). Mogą być wykorzystane w pracy z uczniami uzdolnionymi w kierunkach ścisłych. Pozwalają sprawdzić i utrwalić wiadomości oraz samodzielnie przygotować się do konkursów.

zobacz książki tej serii


 

Zagadki geograficzne

seria Wydawnictwa Zielona Sowa

seria Zagadki geograficzne

Książki z tej serii zostały opracowane tak, by motywować dzieci do rozwijania zainteresowań geografią. Czytelnicy nauczą się stosować zasady nauki w prawdziwym świecie dzięki zachęcającym do tego przygodom. Każdy odcinek wymaga od czytelnika rozwiązania serii problemów i zadań, tworząc w ten sposób fascynującą misję. Książek tych nie czyta się strona po stronie. Czytelnik porusza się po nich tam i z powrotem, zgodnie ze wskazówkami i zależnie od udzielanych odpowiedzi. Jeżeli odpowie poprawnie, może kontynuować przygodę. Jeżeli się pomyli, zostanie wyprowadzony z błędu i otrzyma kolejną szansę. Na końcu każdej z książek znajduje się dodatkowa pomoc w postaci słowniczka pojęć.

zobacz książki tej serii


 

Zagadki logiczne

seria Wydawnictwa Zielona Sowa

seria Zagadki logiczne

To seria książek, które poprzez wciągające historie mają zachęcić dzieci do rozwijania zdolności i zdobywania wiedzy z zakresu informatyki, konstrukcji maszyn i urządzeń, robotyki i matematyki. Każda historia wymaga, aby czytelnik rozwiązywał wiele naukowych i technicznych zagadek umożliwiających przejście do kolejnego wątku. W licznych zadaniach pojawia się motyw znanej na całym świecie łamigłówki – kostki Rubika. Książki te nie mają klasycznej struktury. Czytelnik „skacze” po nich w przód i w tył, zależnie od odpowiedzi udzielonej na poszczególne pytania. Jeżeli odpowie poprawnie może kontynuować przygodę. Jeśli się pomyli, zostanie wyprowadzony z błędu i otrzyma kolejną szansę. Na końcu książki znajduje się dodatkowa pomoc w postaci słowniczka podstawowych pojęć.

zobacz książki tej serii

 

 

 

zapraszamy: pn–pt, 9–18
tel. 71 361 27 41
email: sklep@matmaigry.pl

tu jesteśmy: lokalizacja

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Producenci

Sklep jest w trybie podglądu
Click Shop | Hosting home.pl