Producenci
info
tel. 71 361 27 41

do księgarni stacjonarnej zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9–18

53-149 Wrocław, ul. Racławicka 11/1B

e-mail: sklep@matmaigry.pl

pełne dane adresowe: Kontakt i Lokalizacja

informacje o wysyłce: Dostawa i Płatności

lista gier dostępnych w wypożyczalni

Dyskalkulia. Ćwiczenia umiejętności matematycznych część 1

Dostępność: brak towaru
Cena: 31,00 zł 31.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: WiR
Kod produktu: 00538

Opis

autor Witold Szwajkowski

 

To zbiór 39 kart pracy w oprawie skoroszytowej przeznaczonych dla uczniów klas 1–3 szkół podstawowych, którym wykonywanie operacji matematycznych sprawia trudność. Każde zadanie zajmuje jedną stronę A4 i może zostać wypięte z oprawy i indywidualnie skopiowane.

Ćwiczenia z tego zbioru pomagają w rozwijaniu umiejętności rozumienia i nazywania pojęć oraz relacji matematycznych, w tym ilościowych oraz przestrzennych, których deficyty nazywane są dyskalkulią werbalną (słowną). Problemy wielu dzieci z rozwiązywaniem zadań często nie wynikają z braku umiejętności liczenia czy rozumienia różnych aspektów liczby, lecz z braku zrozumienia takich pojęć jak: „wyższy”, „niższy”, „dwa razy więcej”, „o trzy mniej”, „co trzeci”, „odległość”, „różnica” i wielu innych, które dla przeciętnego człowieka wydają się oczywiste i nie wymagające wyjaśnień. Wykonując ćwiczenia, dzieci zetkną się z wymienionymi oraz wieloma innymi pojęciami z zakresu relacji matematycznych w praktycznym kontekście, wymagającym od nich czynnego zaangażowania.

Dodatkowo ćwiczenia pomogą rozwijać umiejętność manipulowania obrazkowymi obiektami w celach matematycznych, obliczania liczebności zbioru, porównywania ilości i wielkości, szeregowania obiektów w kolejności rosnącej lub malejącej, wskazywania, który z porównywanych obiektów jest mniejszy, większy, które obiekty są tej samej wielkości. Deficyty tych umiejętności nazwane są dyskalkulią wykonawczą.

Ćwiczenia zostały opracowane tak, aby w każdym z nich trzeba było pokolorować obiekty zgodnie z poleceniem, dokonując obserwacji lub wykonując proste obliczenia. Używanie kolorów sprzyja także przyswajaniu realizowanych zagadnień oraz ułatwia osobie pracującej z dzieckiem ocenę poprawności wykonania zadania. Do zapisywania samych obliczeń i ich wyników dziecko nie musi używać cyfr ani symboli matematycznych, ale musi zrozumieć interpretację liczb i pojęć w kontekście danego zadania. Celem takiego rozwiązania jest upewnienie się, czy dziecko faktycznie ma trudności w operowaniu zapisem matematycznym, czy nie rozumie samego sensu operacji, które są opisane symbolami matematycznymi.

Kupujący nabywa prawo do powielania ćwiczeń do własnych celów dydaktycznych.

Cechy produktu

autor / projektant Witold Szwajkowski
wydawca / producent Wydawnictwo WIR
miejsce i rok wydania Kraków 2016
ISBN 978-83-62739-32-5
zawartość 40 wpinanych kart
opakowanie / oprawa miękka – skoroszyt
wymiary / format 21,5 × 31 cm
waga 0,25 kg

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl