Producenci
Od niedawna w naszej ofercie
info
tel. 71 361 27 41

do księgarni stacjonarnej zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9–18

53-149 Wrocław, ul. Racławicka 11/1B

e-mail: sklep@matmaigry.pl

pełne dane adresowe: Kontakt i Lokalizacja

informacje o wysyłce: Dostawa i Płatności

lista gier dostępnych w wypożyczalni

Lustrzana symetria

Dostępność: brak towaru
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

To prosty zestaw manipulacyjny przeznaczony do ilustrowania pojęcia symetrii osiowej na płaszczyźnie oraz (a może przede wszystkim) do rozwijania wyobraźni geometrycznej u młodszych dzieci. Funkcje te wypełnia rewelacyjnie dzięki temu, że ćwiczenia są dobrze przemyślane pod kątem merytorycznym. To jednocześnie świetna łamigłówka geometryczna.

Lusterko i drewniana podstawka to zasadnicze elementy tego zestawu. Lusterko musi być ustawione w płaszczyźnie prostopadłej do ławki tak, aby jego dolna krawędź dotykała płaszczyzny ławki. Ponadto w komplecie znajdują się jeszcze dwa jednakowe klocki w kształcie trapezu prostokątnego. Na obu stronach tych klocków naniesione są proste, dwukolorowe wzory geometryczne różniące się z obydwu stron tylko układem kolorów (jak pozytyw i negatyw). Te proste klocki dają właściwie nieograniczone możliwości tworzenia kształtów i deseni. Najważniejszym elementem jest zestaw 33 kart z kolorowymi rysunkami stanowiących zadania-zagadki do rozwiązania przez uczniów. Każdy z nich przedstawia figurę osiowosymetryczną. Przed lustrem należy ułożyć na ławce dwa klocki w takiej konfiguracji, aby wraz z odbiciem utworzyły wzór przedstawiony na karcie.

Zabawa z zestawem może przybierać różne formy:

• jedna osoba (nauczyciel, rodzic) zadaje uczniowi lub grupie uczniów wybrane zadanie i sprawdza poprawność otrzymanej odpowiedzi, w grupie można wprowadzić rywalizację na czas,

• uczniowie grają w parach losując karty z zadaniami do wykonania i zdobywając punkty,

• uczeń traktuje zestaw jako grę typu samotnik – kolejno wyciąga karty i stara się rozwiązać jak najwięcej zadań.

Można też odwrócić tok myślenia uczniów i zamiast finalnej figury pokazywać pojedynczy klocek (w ustalonym lub dowolnym położeniu) prosząc o wyobrażenie sobie i narysowanie lub opisanie figury, która powstanie po przyłożeniu klocka do lustra.

Zestaw świetnie nadaje się do indywidualnej pracy z dzieckiem w domu lub z dwójką uczniów na zajęciach wyrównawczych, a w przypadku dzieci młodszych – także na kółku matematycznym. Może być też wykorzystany podczas lekcji w klasie, wtedy jednak pracownię matematyczną trzeba wyposażyć w kilkanaście kompletów (po jednym na ławkę). Pojedynczego zestawu można używać jako wersji demonstracyjnej dla nauczyciela, chociaż nie został on zaprojektowany do pełnienia takiej właśnie funkcji.

Zastosowanie w szkole

• rozwijanie wyobraźni geometrycznej,

• nauka o symetrii osiowej na płaszczyźnie,

• nauka o symetrii płaszczyznowej w przestrzeni.

Zawartość opakowania

bezpieczne lustro o wymiarach 21×11 cm, dwie drewniane podstawki do ustawienia lustra, dwa dwustronne klocki z wzorami geometrycznymi, 33 karty z zadaniami

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl