Producenci
Od niedawna w naszej ofercie
Sylaby. Nauka czytania
Sylaby. Nauka czytania

29,00 zł

szt.
Reakcja łańcuchowa
Reakcja łańcuchowa

47,00 zł

szt.
Łamigłówki 9-letniej główki
Łamigłówki 9-letniej główki

19,00 zł

egz.
Moje pierwsze origami. Dinozaury
Moje pierwsze origami. Dinozaury

19,99 zł

egz.
Cortex. Super wyzwania
Cortex. Super wyzwania

59,00 zł

szt.
Wsiąść do pociągu. Paryż
Wsiąść do pociągu. Paryż

89,00 zł

szt.
Ekosystem 2 – Rafa koralowa
Ekosystem 2 – Rafa koralowa

59,00 zł

szt.
Duuuszki za pięć 12:00 (Duszki)
Duuuszki za pięć 12:00 (Duszki)

74,00 zł

szt.
info
tel. 71 361 27 41

do księgarni stacjonarnej zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9–18

53-149 Wrocław, ul. Racławicka 11/1B

e-mail: sklep@matmaigry.pl

pełne dane adresowe: Kontakt i Lokalizacja

informacje o wysyłce: Dostawa i Płatności

lista gier dostępnych w wypożyczalni

iKnow - edycja 2.0

Dostępność: brak towaru
Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Tactic
Kod produktu: 02093

Opis

wiek graczy 15 lub więcej lat wiek

15+

liczba graczy 2–6 liczba graczy

2–6

czas rozgrywki 45 lub więcej minut czas rozgrywki

45+ min

wypożycz grę wypożycz
grę
otwartą grę można zobaczyć w księgarni zobacz
grę

iKnow to jedyna w swoim rodzaju gra wymagająca zarówno wiedzy, jak i umiejętności taktycznych, w której bardzo istotną rolę odgrywa interakcja. Wynik rozgrywki zależy nie tylko od poprawnych odpowiedzi na pytania, ale i od trafnych przewidywań co do wiedzy znajomych, z którymi grasz. Przekonaj się, jak dobrze ich znasz.

W aktualnym wydaniu iKnow (edycja 2.0 – 2021 r.) wymieniono lub przeredagowano połowę zawartości merytorycznej (800 pytań). Gra zawiera 1600 pytań z czterech dziedzin (ludzie, świat, kultura, historia). Trzy podpowiedzi do każdego z pytań nie tylko stopniowo przybliżają graczy do rozwiązania, ale również poszerzają ich wiedzę.

Zasady i przebieg gry

• Na początku rozgrywki przygotowujemy planszę i rozdajemy każdemu graczowi po jednym białym żetonie oraz pionki iKNOW i iBET tego samego koloru. Biały żeton ma wartość jednego punktu, a czarny – pięciu. W trakcie gry można je odpowiednio wymieniać.

• Pierwszą rundę zaczynamy od wyboru lektora – gracza, który będzie czytał pytania i podpowiedzi. Nie stawia on swoich pionków na planszy. Zaczyna od przeczytania pytania (bez podpowiedzi) z wybranej przez siebie kategorii.

• Następnie kolejny gracz decyduje, po ilu podpowiedziach udzieli odpowiedzi. Jeśli uważa, że odpowie po pierwszej, to stawia swój pionek iKNOW na polu z trzema oczkami (za trzy punkty). Jeśli natomiast chce skorzystać z dwóch lub trzech wskazówek, to stawia go odpowiednio na polu z dwoma lub z jednym oczkiem.

• Kolejny etap rozpoczyna osoba, której pionek iKNOW znajduje się na najwyżej punktowanym polu. Obstawia ona (umieszczając na odpowiednim okrągłym polu oznaczonym „+” lub „–” swój pionek iBET) jak odpowie wybrany przez nią gracz: dobrze, czy źle. Następnie to samo robią pozostali zawodnicy.

• W momencie, gdy pionki iKNOW oraz iBET wszystkich graczy (oprócz lektora) znajdą się na planszy, odczytywana jest pierwsza podpowiedź. Odpowiadają gracze, którzy umieścili pionki iKNOW na polu za trzy punkty, potem powtarza się to samo dla podpowiedzi za dwa i jeden punkt. Następnie lektor podaje odpowiedź. Osoby, które odpowiedziały prawidłowo, otrzymują tyle białych żetonów, ile zdobyły punktów. Co więcej, jeśli trafnie przewidziały wynik wybranego przez siebie gracza, otrzymują dodatkowy punkt. Za złą odpowiedź nie traci się punktu, ale za błędne typowanie odpowiedzi innych – tak. Na koniec rundy lektor dostaje dwa żetony, a wszystkie pionki wracają do graczy.

• Wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie żetony o wartości 20 punktów.

Kolejne rundy wyglądają podobnie – dokładniej o tym i o wariancie gry w dwie osoby można przeczytać w instrukcji dołączonej do gry.

Zawartość opakowania

400 kart z pytaniami, plansza, 6 pionków iKNOW, 6 pionków iBET, pionek kategorii, 50 żetonów (25 białych, 25 czarnych), instrukcja

Pliki do pobrania:

Cechy produktu

tytuł oryginału iKnow
wydawca / producent Tactic
edycja polska
opakowanie kartonowe pudełko
wymiary 21,5 × 21,5 × 8 cm
waga 0,93 kg
materiał karton, plastik
wielkość planszy 21 × 21 cm
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl