Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Dostępność
Promocja
Na skróty
labirynty eksperymenty kodowanie tabliczka mnożenia zegar i kalendarz metoda Montessori Kangur Matematyczny logopedyczne potyczki
egzaminy matura kółka matematyczne konkursy olimpiady samouczki zeszyty ćwiczeń gry i zabawy karty pracy wypełnianki opowiastki popularyzacja biografie i historia nauki dla rodziców dla nauczycieli dla studentów dla pasjonatów
dla dwóch osób kooperacyjne karcianki szybkość i spostrzegawczość wersje podróżne memo 3D wspomagające naukę liczenia losowe wiedzowe słowne kalambury itp. zmysły łamigłówki dla twardzieli
do księgarni stacjonarnej zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9–18
53-149 Wrocław, ul. Racławicka 11/1B
e-mail: sklep@matmaigry.pl
pełne dane adresowe: Kontakt i Lokalizacja
informacje o wysyłce: Dostawa i Płatności
lista gier dostępnych w wypożyczalni
Nieprzeciętni
seria Wydawnictwa Literatura z Łodzi

Historie wybitnych Polaków znają wszyscy. Ale jacy byli w dzieciństwie i młodości i dzięki czemu osiągnęli tak wiele? Książki z tej serii przybliżą wam sylwetki młodych nieprzeciętnych.
Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku. Nieprzeciętni
Katarzyna Ziemnicka, Paweł Ziemnicki
Zapraszamy Was w niezwykłą podróż. Zaczyna się ona w XV-wiecznym Toruniu, a kończy… Ależ nie, nie kończy – ona ciągle trwa. I niewykluczone, że w ślady Kopernika wyruszy ktoś z was…
Dostępność: średnia ilość
Enigma. Tajna misja Mariana Rejewskiego. Nieprzeciętni
Katarzyna Ziemnicka
daniem wielu ekspertów złamanie szyfru Enigmy pozwoliło skrócić drugą wojnę światową o około dwa lata. Prace nad deszyfracją rozpoczęto już w latach trzydziestych xx wieku. Złamania szyfru w 1932 roku dokonało trzech Polaków: Marian Rejewski,Jerzy Różycki i Henryk Zygalski.
Dostępność: średnia ilość
Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu. Nieprzeciętni
Anna Czerwińska-Rydel
Porzucony jako dziecko, wychowywany przez właścicielkę pralni w Krakowie, która dostrzegła w nim niezwykłe zdolności. Poznajcie ekscentrycznego geniusza, Stefana Banacha, który do dziś jest drugim po Euklidesie najczęściej przywoływanym naukowcem w matematyce powszechnej.
Dostępność: średnia ilość
W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie. Nieprzeciętni
Anna Czerwińska-Rydel
W czasach życia Marii Skłodowskiej-Curie kobiety w Polsce nie mogły studiować na uniwersytecie. Aby uczyć się na Sorbonie Maria sama zarobiła na studia i wyjechała do Paryża.
Dostępność: średnia ilość
Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem. Nieprzeciętni
Anna Czerwińska-Rydel
Jeśli oglądałeś kiedyś mapę nieba – możliwe, że powstała ona w planetarium Heweliusza. Ten wybitny astronom dużo osiągnął, choć jego droga do sławy była niełatwa.
Dostępność: na wyczerpaniu